Duża ustawa reprywatyzacyjna- Nikt niczego nie dostanie a będą tylko zabierać.

Paweł Gazda        26 października 2017        Komentarze (1)

W zeszłym tygodniu ogłoszono decyzję o powstaniu projektu ,, dużej ustawy reprywatyzacyjnej”. Na razie nie wiadomo jak ona będzie wyglądać faktycznie. Nie wiadomo czy w ogóle wejdzie w życie, kiedy i jaka będzie ostateczna treść. Z zapowiedzi wynika, że dotyczyć ma całego kraju.

Czytając projekt trzeba jednoznacznie stwierdzić, iż ustawa reprywatyzacyjna będzie po raz drugi zabierać. Nie jest to ustawa, która komuś coś da, a ustawa, która znowu zabiera. Śmiem twierdzić, iż po kilku latach obowiązywania ustawy okaże się, iż skorzystało z niej kilkadziesiąt, maksymalnie kilkaset osób. Tymczasem ustawa pozbawia wszelkich roszczeń także tych, którzy nie będą składać wniosków o rekompensaty 20% , jak również tych, którzy nie podlegają tej nowej ustawie. Na setki tysięcy osób pozbawionych własności ustawa bowiem dotyczyć będzie jedynie, myślę promila. Ten promil bowiem, w ogóle będzie miał możliwość wyboru czy chce skorzystać z rekompensaty wypłacanej dodatkowo nie wiadomo kiedy, prawdopodobnie po wielu latach od decyzji. Ustawa nie będzie kosztować więcej niż kilka milionów rocznie, taniej niż czas antenowy kupowany we wszelkich telewizjach, gazetach, w których będzie przekazywana informacja o ,, załatwieniu wreszcie po 27 latach sprawy reprywatyzacji i wynagrodzeniu krzywd komunistycznych pokrzywdzonym ludziom” ( chętnie poznam te kilka osób).

Ustawa miała odpowiedzieć na sytuację ,, nabywcy roszczeń” którzy działali jedynie w Warszawie i przychodzili do spadkobiercy i mówili ,, płacę ci 200 tyś za twe roszczenia na których prawdopodobnie za kilka lat zarobie milion złotych, ale mogę też stracić, a ty nie musisz walczyć w sądach, ponosić kosztów i od razu masz pieniądze” ( firmy windykacyjne podobnie działają, dziwne że ktoś pozwala kupować długi za 5, 10 % wartości).

Teraz pojawi się nowy ,, handlarz roszczeń” , który mówi tak ,,albo oddajesz mi swoje roszczenia za 20% albo nic ci się nie należy- masz rok czasu na podjęcie decyzji”( ja dzięki temu zarobię 500% na twych prawach, bo inaczej musiałbym ci zapłacić całość 100%).

{ 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój }

Jolanta Luty 9, 2018 o 23:25

Za obecną sytuację wszyscy powinniśmy „podziękować” byłemu prezydentowi Kwaśniewskiemu, który zawetował w czasach AWS zupełnie sensowną jak na tamte czasy ustawę reprywatyzacyjną.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Paweł Gazda Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Paweł Gazda z siedzibą w Poznaniu.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelariagazda@vp.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: