Odzyskanie wywłaszczonej nieruchomości

Paweł Gazda        13 maja 2015        Komentarze (0)

O ile nieruchomość została wywłaszczona, można próbować ją odzyskać. W wielu przypadkach jest to możliwe. Często jednak nie dochodzi do finału  z powodu  błędnego wyboru formy działania lub ich dublowania. Sprawy wywłaszczeniowe trwają chyba najdłużej ze wszystkich spraw cywilnych czy administracyjnych.

Do mega szczęśliwców należy zaliczyć tych, którym uda się coś uzyskać po 2,3 latach. Zazwyczaj postępowania trwają ponad 5 lat a postępowania trwające po kilkanaście lat czy ponad 20 nie są wcale rzadkością.

Czym to jest spowodowane, po części samymi osobami wywłaszczonymi, którzy podejmują jedynie pozorowane ruchy, często kierują się tam gdzie nie mają większych szans. Robią tak bo tak uważają, lub tak im ktoś doradził. Często jest to od nich częściowo zależne np. następujące śmierci kolejnych następców prawnych, byłych właścicieli i pozostawienie sprawy np. spadkowej bez jej zakończenia.

Często wynika to po prostu z działania organów Państwa i sądów, które działają jak działają. Obecnie wyczerpanie drogi administracyjnej, I, II instancja, WSA, Nsa trwa minimum 4 lata, przy założeniu braku po drodze żadnych decyzji czy wyroków uchylających co powoduje, iż wywłaszczeni  muszą  cierpliwie  czekać  na  swoją kolej.

Pisanie  skarg  często  wobec  zachowania  urzędów,  którzy  w  dużej mierze podejmują  uznaniowe  decyzje    wręcz  pogarsza  sprawę  i  może  zostanie  wydana  szybciej  decyzja, pytanie   tylko jaka?

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Paweł Gazda Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Paweł Gazda z siedzibą w Poznaniu.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelariagazda@vp.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: