Prezydent podpisał ustawę o kształtowaniu ustroju rolnego

Paweł Gazda        28 sierpnia 2015        3 komentarze

A  jednak  Prezydent  Andrzej  Duda  podpisał  ustawę o  kształtowaniu  ustroju rolnego. 

Ustawa  ta  spowoduje totalny  bałagan w  obrocie  nieruchomościami.  Ustawa  została  podpisana,  pomimo tego, iż    opinie prawne sporządzone   w toku  prac  ustawodawczych  jednoznacznie  wskazywały na niezgodność  z Konstytucją oraz  prawem  międzynarodowym tej ustawy.   Nawet   Kancelaria  Prezydenta Komorowskiego  wskazywała  na  niekonstytucyjność  tej ustawy.

Trzeba  zaczekać  na  stanowisko   Izby  notarialnej,  czy  oni   w ogóle  będą  podpisywać  akty  notarialne.

Ustawa trafi zapewne niedługo do Trybunału  Konstytucyjnego, ale w międzyczasie wywoła  niewątpliwe  szkody.  Nikt  się  tym jednak  jak widać  nie przejmuje  a przecież  Skarb Państwa  będzie  za  nie  odpowiadał.

{ 3 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Paweł Wrzesień 10, 2015 o 13:31

Ustawa ubezwłasnowolniła właścicieli gruntów rolnych, jednocześnie dewaluując ich wartość, jeśli dobrze rozumiem to każdy grunt nie objęty planem zagospodarowania przestrzennego, w którym to został przeznaczony na cele inne niż rolne. Co w takim razie z gruntami, którym decyzją administracyjną zostały określone warunki zabudowy?
Jak ustawa ma się do obowiązku meldunkowego, ograniczenia swobody rozporządzania własnością, ograniczenia możliwości prowadzenia działalności rolniczej w gminach, które ze sobą nie sąsiadują, co jeśli posiadam gospodarstwa rolne w trzech odległych województwach a zameldowany jestem jeszcze gdzie indziej – ni będę mógł dokupić działki?
Przy sporządzeniu aktu notarialnego rejenci będą wyrywać sobie w włosy z głów!

Odpowiedz

Adam Październik 24, 2015 o 16:08

Też zadaje to pytanie… co z gruntami, które otrzymały decyzję administracyjną i otrzymały warunki zabudowy ?
Czy to oznacza,że od 01 stycznia 2016 nie będzie można już składać wniosków o warunki zabudowy ?
Czy ta ustawa wyklucza sprzedaż gruntów, które posiadają WZ i np: są w ewidencji oznaczone jako R IV… ?

Odpowiedz

Ewa Wrzesień 14, 2015 o 17:40

warto może poprosić o komentarz przy dziedziczeniu gospodarstwa przez 4 spadkobierców.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Paweł Gazda Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Paweł Gazda z siedzibą w Poznaniu.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelariagazda@vp.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: