Przejęcie własności w ramach dekretu warszawskiego tzw Dekret Bieruta

Paweł Gazda        08 maja 2015        Komentarze (0)

Dekret warszawski potocznie nazywany Dekretem Bieruta wszedł w życie po wojnie na obszarze miasta Warszawy. Dekret ten zabierał własność nieruchomości właścicielom. Ówczesna władza uzasadniała to zniszczeniami jakie były w Warszawie, oraz oczywiście potrzebami mieszkańców. Dekret Bieruta przewidywał formę rekompensaty za utraconą własność. Było to tzw prawo własności czasowej. Formalnie można było się ubiegać o nie,  lecz  w zdecydowanej większości działania te skazane były na niepowodzenie. Dopiero obecnie wykorzystując różne drogi prawne można próbować albo odzyskać własność albo uzyskać odszkodowanie za nieruchomości zabrane w ramach dekretu warszawskiego tzw Dekretu Bieruta’‚.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Paweł Gazda Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Paweł Gazda z siedzibą w Poznaniu.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelariagazda@vp.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: