Co to jest dekret bieruta tzw. dekret warszawski

Paweł Gazda        09 czerwca 2015        Komentarze (0)

Na podstawie dekretu warszawskiego, władze powojenne zabrały mieszkańcom warszawy, ich nieruchomości. Motywem wydania tzw. dekretu bieruta, była chęć odbudowy zniszczonej Warszawy.

Byli właściciele mogli starać się o przyznanie tzw. prawa własności czasowej, co jest można powiedzieć odpowiednikiem dzisiejszego prawa użytkowania wieczystego (choć nie trzeba tak słono płacić).

Nie wszyscy byli właściciele złożyli jednak takie wnioski, duża ich część nie przeżyła, nie wróciła do Warszawy, nie była na tyle wyedukowana aby wiedzieć, iż taki wniosek można i trzeba złożyć. Było na to 6 miesięcy.

Wiele z tych wniosków zostało negatywnie rozpoznanych, część nie jest rozpoznana jednak do dnia dzisiejszego.

W jednym i drugim przypadku są szanse na odzyskanie nieruchomości, lub uzyskanie odszkodowania za nieruchomość przejętą w ramach dekretu warszawskiego.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Paweł Gazda Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Paweł Gazda z siedzibą w Poznaniu.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelariagazda@vp.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: