Odzyskanie majątku za nie oddanie ziemi do PGR

Paweł Gazda        02 czerwca 2015        Komentarze (0)

W czasach powojennych gdy nastała era komunistyczna, masowo nakłaniano rolników do oddania ziemi na rzecz powstających PGR.

To co rozdano po reformie rolnej kazano oddać do PGR. Część rolników nie zgadzała się z tym i nawet publicznie nawoływała aby tej ziemi nie oddawać. Było to dla nich jednak bardzo bolesne.

Za brak oddania ziemi groziły wieloletnie więzienia i konfiskata całego majątku. Sądy komunistyczne skazywały rolników na długoletnie więzienia i zabierały cały majątek.

Po wyjściu z więzienia taki rolnik nie miał nic. Dzisiaj na szczęście można podjąć skuteczne działania aby odzyskać ten utracony majątek lub uzyskać odszkodowanie.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Paweł Gazda Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Paweł Gazda z siedzibą w Poznaniu.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelariagazda@vp.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: